Zamówienia


Elektronizacja zamówień publicznych Kiedy

Elektronizacja zamówień publicznych. Kiedy samodzielnie, a kiedy w konsorcjum. Wykonawcy poprzednio od kwietnia roku są zobowiązani do stosowania nowej praktyki polegającej na składaniu oświadczenia JEDZ. W postępowaniach unijnych od października br. oferty, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a także oświadczenia składane przez wykonawców, w tym JEDZ, będą musiały.

Dodany: 2020-04-08 | Kategoria: Zamówienia
Komentarze: 0


PZP od 2021 roku Zamówienia poniżej 30 tys € w projektach unijnych

PZP od 2021 roku Zamówienia poniżej 30 tys € w projektach unijnych w świetle wytycznych dot kwalifikowania wydatków jest przedstawienie teoretycznych zagadnień także praktycznych doświadczeń i rozwiązań w obszarze wydatkowania środków o wartości nieprzekraczającej 30 tys € z uwzględnieniem zasad udzielania zamówień poniżej 130 tys zł bieżących od 1 stycznia 2021 roku oraz innych zamówień.

Dodany: 2020-02-25 | Kategoria: Zamówienia
Komentarze: 1


Zamówienia na rb polegające na powtórzeniu

Zamówienia na rb polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. O elektronizacji zamówień publicznych mówiło się od dawna. Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych z czerwca r. stanowi milowy krok w tym kierunku. Przede wszystkim chodzi o rezygnację z pisemnej formy komunikacji pomiędzy zamawiającym a wykonawcami na rzecz środków elektronicznych.

Dodany: 2020-02-04 | Kategoria: Zamówienia
Komentarze: 1